O společnosti

Vážení přátelé,

jak již naše obchodní jméno napovídá, jsme filmová produkční společnost se sídlem v Plzni. Naší hlavní činností je výroba krátkometrážních filmů a videopořadů.

Historie naší společnosti začíná v roce 1980. V tomto roce dnešní Krátký Film Praha, a.s. převzal již tehdy plně profesionální filmové studio města Plzně. Po roce 1990 vznikla v Plzni samostatná producentská skupina, která se roku 1994 transformovala do společnosti KF ORBIS Film Plzeň, s.r.o. Od roku 2000 působí naše společnost již samostatně. V roce 2002 se stala naše společnost členem Asociace producentů v audiovizi (APA), sekce reklama - zakázka.

Během naší existence jsme realizovali mnoho projektů, na kterých se vystřídalo množství renomovaných tvůrců a filmových profesionálů z celé České republiky. To nám umožnilo se stát jedním z předních filmových výrobců v oboru krátkometrážní tvorby. Naše filmy byly mnohokrát oceněny na festivalech propagačních nebo dokumentárních filmů. Například mohu uvést film Symfonie ŠKODA, který získal na 30. ročníku mezinárodního festivalu filmů TECHFILM v Hradci Králové přední ocenění, nebo film WWW.PLZEN-CITY.CZ oceněný na TOUR REGION FILMSEK 1998.

Jsme produkční společnost, která zaměstnává minimální počet stálých pracovníků. Nejsme ani smluvně vázáni s žádnou postprodukční společností. Důvodem je to, že nechceme být ničím svazováni při sestavování výrobních štábů. To nám umožňuje maximální kreativitu a volnost při realizaci jakéhokoliv projektu. Naše spolupracovníky pečlivě vybíráme ze širokého okruhu profesionálů z celé České republiky tak, aby nejlépe vyhovovali potřebám daného projektu a finančním možnostem zadavatele.

Výroba filmů je natolik specifická činnost, že zde není možné ve stručnosti odpovědět na všechny Vaše případné otázky. Proto nás kontaktujte na telefonu +420 371121578, rádi Vaše dotazy podrobně zodpovíme. Pevně věřím, že Vás spolupráce s námi nezklame.

S pozdravem

Ing. Petr Pešek
výkonný ředitel a jednatel